Bli "fit" uten store muskler

Hei!

Jeg lurer på hva slags trening jeg bør drive for å stramme opp kroppen, men unngå økning av musklene. Jeg har ganske lite muskler nå, og har nylig begynt på 3T. Jeg ønsker å komme i form, stramme opp og bli "fit", uten å danne store muskler.

Hva bør jeg trene?

 

Hei!

Velkommen som nytt medlem på 3T! :)

Jeg vil oppfordre deg til å prøve å få trent litt variert framover, slik at du får trent både kondisjon/utholdenhet og styrketrening.

For kondisjonstreningen så vet jeg ikke hva du foretrekker av å trene på egenhånd eller å bruke gruppetimer, men det finnes i alle fall veldig mye forskjellig tilbud på gruppetimer hos oss. Her er det bare å melde seg på og prøve masse forskjellig, slik at du finner timer som du liker. Vi har timer med alt i fra moderat til meget høy intensitet, så det skal finnes noe for enhver smak. For gode og effektive timer, så kan jeg foreslå f.eks Pulsstep, pulsspinn eller Pulsmix. Dette er tre litt forskjellig typer timer, men alle er timer hvor man jobber effektivt med å forbedre kondisjonen.

Hvis du ikke er kjent med hva de ulike timene i timeplanen går ut på, så er det bare å spørre i resepsjonen!

Hvis du ikke har drevet så mye med styrketrening i fra før, så vil dette også være viktig for å hjelpe deg i mot dine målsetninger. Selv om du nå begynner å trene styrke regelmessig 1-3 ganger pr uke, så vil du ikke oppleve noe "negativ" muskeløkning av den grunn. Styrketreningen vil være med på å "forme kroppen" uten at du nødvendigvis blir så mye større. Jeg vil oppfordre deg til å sette opp en time med en av våre treningsveiledere på sentrene våre, slik at du kan få satt opp et treningsopplegg som passer perfekt til din hverdag. Det er veldig mye lettere å komme med konkret veiledning når vi vet noe mer om din treningsbakgrunn, om hvor ofte du tenker å trene og slike ting. Dette er selvfølgelig helt gratis, og du kan benytte deg av dette tilbudet så ofte som du har behov for.

Timer med treningsveiledning kan du få booket i resepsjonen på senteret du ønsker.

 

Med vennlig hilsen
Atle Hokseggen
Personlig Trener

 

nih2aare2gsport2imsdal2multipower2mxdc2sportnutrition2technutrition2fortelogo